HOME

RC tanky - e-shop

M1A2 Abrams tank 1:16 27 MHz - model tanku na dálkové ovládání

Video: video

Obsah setu:
- model tanku 1:16, délka 63,5 cm, šířka 23 cm, výška 22 cm
- 5-ti kanálový vysílač
- pohonná baterie 7,2 V/ 800 mAh AA
- nabíječka 230 V / 5,5 hod.
- munice, terč
- český návod


Dálkové ovládání - vysílač umožňuje:
- ovládání směru jízdy nezávisle oběma pásy - vpřed, vzad, vlevo, vpravo
- otáčení věže elektricky
- ovládání hlavně - nahoru/dolů
- vystřelit munici včetně simulace záblesku výstřelu - air-soft projektil


Podrobné info

Předloha
M1A2 je moderní americký tank zavedený do výzbroje v 90. letech. Je typickým představitelem kategorie označované "Main Battle Tank" - rychlého, silně pancéřovaného vozidla s mohutným kanónem, který nese hlavní tíhu bojů.
Verze M1A2, již představuje náš model, je modernizované provedení zavádějící přídavný pancéř z ochuzeného uranu na nejkritičtějších místech, vlastní pancéř je kombinací vrstev vysokopevnostní oceli, keramiky, wolframu a plastů zajišťující maximální odolnost vůči moderním tankovým projektilům a protitankovým řízeným střelám. M1A2 Abrams pohání plynová turbína Honeywell o výkonu 1500 HP, která dává vozidlu s hmotností přes 61 tun rychlost až 72 km/h na silnici. Vyzbrojen je 120 mm kanónem Rheinmetall (stejně jako německý Leopard 2 a japonský Type 90) s hladkou hlavní vystřelující speciální protipancéřové střely z ochuzeného uranu M829A1 "Silver Bullet", dvěma kulomety 7,62 mm a jedním 12,7 mm.
Více podrobností o skutečném tanku: < a href="http://cs.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams" target="_blank">http://cs.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams

RC model M1A2 Abrams s elektrickým pohonem věrně provádí většinu funkcí skutečného tanku. Je vybaven realistickým podvozkem s pásy z pružného plastu, hnacími, nezávisle zavěšenými a odpruženými pojezdovými a napínacími koly, které umožňují jízdu vpřed i vzad, zatáčení vlevo a vpravo při jízdě vpřed i vzad. Nechybí ryze tanková "vychytávka" - otáčení na místě pomocí protiběžného pohybu pásů. Realistický projev tanku je podtržen zvukovou simulací chodu motoru, kulometné střelby i střelby z kanónu. Nechybí samozřejmě aní funkční světla. Dálkově je ovládáno i otáčení věže a náměr hlavně (zvedání hlavně). A nejen to - model doopravdy střílí! Jeho kanón není jen imitace, ale je to vzduchové dělo s ručním nabíjením vystřelující plastové aerodynamicky tvarované projektily imitující skutečné "stříbrné kulky". Z bezpečnostních důvodů mají namísto hlavice s uranovým jádrem hlavici gumovou; účinný dostřel děla je 1-2 m. Pro nácvik střelby je s modelem dodáván papírový terč se siluetou sovětského tanku T-72.

Vysílač dodávaný s modelem má 2 pákové ovládače ovládající pojezd modelu podobně jako "rajčáky" ve skutečném tanku: současným vychýlením vpřed jede tank přímo vpřed, současným vychýlením vzad tank couvá. Pokud např. levou páku vychýlíte vpřed zatímco pravou ponecháte v neutrálu, tank zatáčí doprava (levý pás se pohybuje rychleji). Pokud vychýlíte jednu páku vpřed a druhou vzad, tank se díky protiběžnému pohybu pásů otáčí na místě. Další funkce jsou ovládány tlačítky: dvě tlačítka ovládají otáčení věže vpravo nebo vlevo (v úhlu max. 340°), dvě další ovládají náměr kanónu (pohyb hlavně je doprovázen zvukem kulometné střelby i) a pátým se odpaluje kanón.

RC souprava ovládající model pracuje v pásmu 27 MHz, provozní frekvence je pevně daná. Díky tomu, že tanky jsou dodávány s RC soupravami naladěnými na různé frekvence, může být v provozu současně i více tanků stejného typu. Minimální dosah RC soupravy je cca 30 m.

Vysílač je napájen destičkovou 9 V baterií (není dodávána s modelem), model je napájen z šestičlánkové sady 7,2 V / NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávané s modelem spolu se síťovým nabíječem 200 mA.
manual Abrams 1:16
manual Abrams 1:16


Objednej ZDE

HOME